Yükleniyor...

BİZDEN HABERLER

Dünyanın gözü Antalya’da

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya son dönemde ev sahipliği yaptığı organizasyonlarla dünya gündemine oturdu.

Dünya liderlerinin buluştuğu G20 Zirvesi, Güçlü Şehir Ağı üyeliği, Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve daha pek çok etkinlik

kentin ismini farklı alanlarda dünyaya duyurdu.

Antalya’nın kültür ve turizm değerlerinin yurt içi ve yurt dışında layıkıyla tanıtılması amacıyla tam 5 yıldır yayımlanan Antalya Kültür ve Turizm Dergisi olarak biz de tüm bu gelişmeleri sayfalarımızda aktardık.

31. sayımızda da birbirinden renkli konu ve konuklarımızla çıktık karşınıza.

Antalya’dan geçen medeniyetlerin izlerini taşıyan Hükümet Konağı yapısını inceledik bir mimar edasıyla. Antalya’yı ziyaretlerinde Atatürk’e tahsis edilen köşkün Alanya Atatürk Evi ve Müzesi’ne dönüşme öyküsüne kulak verdik. Sarp kayalığın zirvesindeki Trysa Antik Kenti’nde geçmişe bir yolculuğa çıktık. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin fikir babası, sinema emekçisi Behlül Dal’ı saygı ve minnetle andık. Torosların nadide çiçeği İpar Gülü’nü kokladık, Yüksek Taşeli Yaylalarından biri olan Karamanlar Yaylası’nda doğayla başbaşa kaldık. Usta ellerde yaşam bulan sanat ahşap oymacılığının sırlarını öğrenmeye çalıştık. Ve Giritlilerin Antalya mutfağına kazandırdıkları Mizisra ile ağzımızı tatlandırdık.

Diğer Haberler