Yükleniyor...

BİZDEN HABERLER

İzmir Dergisi yedi yılı geride bıraktı!

Asırlar boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapan İzmir'in; köklü geçmişini, eşsiz coğrafyasını, zengin mimari dokusunu, farklı kültür, dil ve dinleri bir arada barındıran mozaik yapısını sayfalarına taşıyarak seçkin bir okuyucu kitlesine erişen İzmir Kültür ve Turizm Dergisi yedi yılı geride bıraktı. Her sayısında kentin farklı değerlerini okuyucularıyla paylaşan ve bu özelliği ile İzmir tutkunları için bir arşiv niteliği taşıyan dergimiz 38. sayısına ulaştı.

Dergimizin 38. sayısında; masmavi denizi, etrafını rengârenk çiçeklerin sardığı taş evleri ve denize açılan dar sokakları ile otantik dokusunu koruyan Foça'yı anlattık. Doğanın bu coğrafyaya bahşettiği en güzel hediyelerden biri olan Kozak Yaylası'nda bir gezintiye çıktık. Şehir merkezinde tarihi mekanları ve ören yerlerini de kapsayan bir lezzet turu yaptık.

İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi ve Yaşar Ürük'ün hazırladığı "Eğitim Müziği ve İzmir" başlıklı araştırma yazısı da dergimizin sayfaları arasında.

Diğer Haberler