Yükleniyor...

BİZDEN HABERLER

İzmir Kültür Ve Turizm Dergisi'nin 5. Yaşına Yakışır Sayı

İzmir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına yayına hazırladığımız İzmir Kültür ve Turizm Dergisi'nin 31. sayısı yayımlandı.

İzmir'in tarihi, kültürel ve turistik değerleri ile doğal güzelliklerinin yurt içi ve yurt dışında tanıtımı amacıyla 5 yıl önce yayımlanmaya başlayan İzmir Kültür ve Turizm Dergisi'nin yeni sayısı her zamanki gibi dolu içeriğiyle dikkat çekiyor.

Klaros Bilicilik Merkezi kapağıyla dikkat çeken derginin 5. yıl özel sayısında İzmir'in Menderes ilçesi tüm yönleriyle tanıtılıyor. Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu'nun görüşleri dosyaya zenginlik katıyor. İzmir Kültür ve Turizm Dergisi'nin bu ayki konuklarından biri de Dünya Mirası Gezginleri Derneği Başkanı Atilla Ege. Ege ile yapılan söyleşi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil edilmeyi bekleyen Efes başta olmak üzere kentin tarihi ve kültürel miraslarına ışık tutuyor. Derginin soluksuz okunan "Söylenceler Arasında" bölümünde Şadan Gökovalı bu kez Kadifekale'yi anlatıyor okurlarına. "İzmiriçe'nin tacı Kadifekale" başlıklı yazı, bilinenin ötesindeki özellikleriyle Kadifekale'yi anlatıyor. Alex Baltazzi'nin kaleme aldığı "Karşıyaka'nın Levanten köşkleri", Sara Pardo'nun kaleme aldığı Înanç turizminde İzmir" ve Adnan Turgut'un kaleme aldığı "Anılarla Eşrefpaşa" yazıları derginin ilgi çeken konu başlıkları arasında yer alıyor. Efes bölgesindeki antik mağaralar ve İzmir'in tarihi kütüphaneleri de okuyuculara İzmir'in bilinmeyen değerlerini tanıtıyor. "Bir zurna üstadı Halil Çokyürekli" derginin sanat sayfalarına renk katıyor. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet'in verdiği bilgiler zeytin ve zeytinyağının önemini net bir şekilde ortaya koyarken, mutfak kültürü sayfasında verilen "Koçinisto" tarifi nefis bir ziyafet sunuyor dergi okurlarına.

Daha fazlası İzmir Kültür ve Turizm Dergisi'nin 31. sayısında…

Dergimizi Online Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Diğer Haberler