Yükleniyor...

BİZDEN HABERLER

Cumalı ve Seferis’in izinde bir Urla yolculuğu

Kırk kilometrelik sahil şeridinin pırıl pırıl denizin mavisiyle buluştuğu, doğanın bütün cömertliğini sergilediği, tarihin tüm ihtişamıyla ayakta olduğu Urla dergide, yolu İzmir’e düşenlerin görmeden geçmemesi gereken, her köşesinde yeni keşiflere tanık olunacak bir cennet olarak tanıtılıyor. Son yıllarda turizm potansiyelini keşfeden Urla’da yürütülen projeler ise ilçenin genç ve dinamik Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın gözünden anlatılıyor.

Urla’yı farklı yönleriyle keşfetmek isteyenler derginin “Doğa ve tarihin kucağında bir İzmir incisi” başlıklı haberini kaçırmasın…

İzmir'in kültürel ve turistik değerlerini yurt içi ve yurt dışında layıkıyla tanıtmayı amaçlayan derginin 33. sayısı bunun yanı sıra dopdolu içeriğiyle dikkat çekiyor. KEY Otomobil Müzesi, Buca eski Amerikan Koleji, Karataş, Foça Fatih Camii, Doğançay ve çevresi, İzmir dondurmaları derginin bu sayısında işlenen konular arasında yer alıyor.

Prof. Dr. Şadan Gökovalı’nın kaleme aldığı Tantalos efsanesi, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve HF Galeri kurucusu Nesim Bencoya ile yapılan röportajlar da bu sayının önemli başlıklarından.

Diğer Haberler