Yükleniyor...

BİZDEN HABERLER

Karadeniz'in Tacında Bir Keşif Yolculuğuna Davetlisiniz

Trabzon'un tarihi ve kültürel değerleri yurt içi ve yurt dışında daha etkin bir şekilde tanıtılacak.

Muhteşem doğası, kadim geçmişi, tarihe meydan okuyan eserleri, yüzyıllardan süzülüp gelen kültür birikimi, el emeği göz nuru yöresel ürünleri ve enfes lezzetleriyle bir açık hava müzesini andıran Trabzon'un kültür ve turizm değerleri artık yurt içi ve yurt dışında daha etkin bir şekilde tanıtılacak.

Trabzon Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına yayına hazırladığımız Trabzon Kültür ve Turizm Dergisi okuyucularıyla buluştu. İki ayda bir Türkçe-İngilizce olarak yayımlanan dergi, başta Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız olmak üzere şehrin kanaat önderleri ve Trabzonluların büyük beğenisini topladı.

Derginin ilk sayısı okuyucularını büyük medeniyetlere beşiklik etmiş Trabzon'un tarihi ve göz kamaştıran coğrafyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Sümela Manastırı'ndan Tarihi Trabzon Konaklarına, Ortamahalle'den Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi'ne, Çal Mağarası'ndan Ortahisar'a, Trabzon'u Trabzon yapan pek çok değer derginin ilk sayısında tanıtılıyor. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ile yapılan röportajlar da kentin turizm potansiyeline ışık tutuyor.

Trabzon Kültür ve Turizm Dergisi'ne, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Renkli Kalem Medya Grubu'nun internet sitelerinden online olarak da ulaşabilirsiniz.

Dergimizi Online Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Diğer Haberler