Yükleniyor...

BİZDEN HABERLER

Yeşil bir dünya umudu Antalya’dan yükseliyor

Ülkemizin ve dünyanın sayılı tatil merkezlerinden biri olan Antalya, bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Nisan-Ekim 2016 tarihlerinde Türkiye’nin ilk EXPO’suna ev sahipliği yapacak olan kent, tüm dünyanın dikkatini üzerine çekecek. “Çiçek ve Çocuk” temasıyla gerçekleşecek olan EXPO 2016 ile yeşil bir dünya umudu Antalya’dan yükselecek.

Antalya’nın kültür ve turizm değerlerini yurt içi ve yurt dışında tanıtan Antalya Kültür ve Turizm Dergisi de, bu sayısında EXPO 2016 yolunda yürütülen çalışmalara mercek tutuyor.
EXPO 2016 Antalya’nın yanı sıra Roma imparatoru Caracalla’nın Perge kazılarında bulunan ve günümüze kadar bütün halinde ulaşan tek eseri olan heykeli; Kemer’in Ayışığı Koyu sahiline yakın yerde, Antalya Müzesi tarafından yapılan kazılarda kalıntıları ortaya çıkan Idyros Antik Kenti; Prof. Dr. Tuncay Neyişçi’nin kaleminden Bahtılı, Duraliler; Çakırlar köyleriyle ilgili efsaneler; Likya bölgesinin özgün üslup ve motifleri; Antalya’nın hafızası Hüseyin Çimrin ile yapılan söyleşi de derginin bu sayısında ele alınan konular arasında yer alıyor.

Yayımlandığı andan itibaren zengin içeriği ve tasarımıyla büyük beğeni toplayan Antalya Kültür ve Turizm Dergisi’nin yeni sayısını  http://renklikalem.com.tr/old/antalya/antalya30 linkini tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Diğer Haberler