Yükleniyor...

NEWS FROM US

Edirne’nin dünyaya açılan yeni yüzü

*Tarihin her döneminde medeniyetlerin gözdesi olan, yüzyıllara meydan okuyan muhteşem eserleriyle göz kamaştıran, sadece Türkiye’nin değil Balkanların en büyük gümrük kapısı niteliği taşıyan Edirne, yeni yüzüyle dünyaya açılıyor.

Edirne Valiliği tarafından başlatılan markalaşma çalışmaları kapsamında, Edirne kurumsal kimliği oluşturuldu. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin önderliğinde yürütülen projeyle, kenti ulusal ve uluslararası arenada temsil edecek logo ve slogan çalışması tamamlandı.

Renkli Kalem Medya Grubu tarafından hazırlanan kurumsal kimlik çalışması, düzenlenen geniş katılımlı bir toplantıyla kentin kanaat önderlerine sunuldu.

Toplantıda konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Marka kent yolunda attığımız adımın öncüsü olarak kurumsal kimlik çalışmamızı başlattık. Kurumsal kimlik kültürü çalışmamız incelikli ve detaylı çalışmalar sonucunda belirlendi. 5 aylık çalışma sürecinin sonunda tamamlanan Edirne kurumsal kimliğimiz, artık şehrimizin ulusal ve uluslararası arenadaki yeni yüzü olacak” dedi.

Katılımcılardan tam not alan kurumsal kimlik çalışması artık resmi kurumlar, özel kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları da dahil olmak üzere her alanda kullanılacak.

Geçmişten günümüze “Unutulmayacak Anlar”

Edirne’nin büyük beğeni toplayan kurumsal kimliği, Türkiye çapındaki şehir markalaşması çalışmalarıyla adından söz ettiren Renkli Kalem Medya Grubu tarafından hazırlandı.

Kurumsal kimlik çalışmasının ana öğesi olan şehir logosu, “Edirne” kelimesinin ‘e’ harfi ile başlayıp ‘e’ harfi ile bitmesinden esinlenilerek sonsuzluk işareti şeklinde tasarlandı. İlk ‘e’ ile şehrin köklü tarihine, ikinci ‘e’ ile ise şehrin Türkiye’nin Avrupa’ya açılan penceresi olma özelliğine atıfta bulunuldu.

Şehrin Evliya Çelebi’den günümüz gezginleri ve bloggerlarına kadar, ziyaretçilerinde bıraktığı “unutulmaz” algısı da marka altı sözcüğünün oluşturulmasında etkili oldu. “Unutulmayacak Anlar” sloganı logo ile bir bütün oluşturarak , Edirne’nin ulusal ve uluslararası arenadaki yeni yüzü oldu. 

Other News